Foto1 Foto2 Foto3 Foto4 Foto5
Úvodní strana

Bazén Ponávka

19.12.2018, středa
otevřeno do 22:00 poslední vstup 21:15

Bazén Ponávka

Krytý plavecký bazén Ponávka je ideální pro kondiční plavání jednotlivců nebo organizovaných skupin. Jednoduché odbavení návštěvníků vás nezdrží a v samotném centru města si perfektně zaplavete. Přijďte to zkusit!

Plavecký bazén

Bazén 25 m

Bazén se ukrývá v budově lázní za nově opraveným charakteristickým proskleným průčelím. "Pětadvacítka" je rozdělena na tři pohodlné dráhy o šířce ca 2,3 m. Svou hloubkou 1,15 - 1,60 m a teplotou vody 27°C je určena nejen pro neplavce, ale především pro kondiční či relaxační plavání široké veřejnosti.
Další informace zde.

Plavání pro školy i seniory

Plavání pro školy i seniory

Během pracovních dnů školního roku patří bazén v době 9-19 hodin nájemcům a školám. Ale veškerou zbývající dobu vyhrazujeme veřejnosti - přijďte ráno či večer, o víkendu nebo o pázdninách. Jste u nás vítáni. Každý čtvrtek je doba 12-15 hodin určena zejména pro plávání seniorů a všech ostatních, kteří si chtějí zaplavat spíše odpočinkově - bez plaveckých drah.
Další informace zde.

Občerstvení

Občerstvení

První pomoc v případě hladu nebo žízně vám nyní poskytne náš automat s občerstvením. A v prostorách vstupní haly se můžete zdarma připojit k internetu prostřednictvím WiFi sítě.

Zázemí a šatny

Zázemí a šatny

Šatny na vás čekají oddělené pro muže i ženy s uzamykatelnými skříňkami na mince. K dispozici je sušárna, u východu z šaten také panely se zrcadly a ručními fény pro dosušení.

Historie stavby

Historie stavby

Náš bazén je pokračovatelem Charlottiných lázní - známých jako "Šarlotinky". Budova pojmenovaná po Charlottě Belgické byla slavnostně otevřena v roce 1885. Uvnitř první návštěvníci objevili velký mramorový bazén o rozměrech 20 x 8 m se stálým přítokem a odtokem. Veškeré lázeňské služby byly určeny k používání v létě i v zimě. Celý objekt prošel kompletní rekonstrukcí v roce 2001. Historie stavby.